Marzysz o tym, żeby zamieszkać z rodziną we własnej nieruchomości? Masz dość wynajmowania mieszkania i chcesz kupić własne „M”? Jeśli nie masz wystarczająco dużo oszczędności, aby nabyć lokal za gotówkę, możesz wziąć kredyt hipoteczny. To bezpieczny sposób, na sfinansowanie takiej inwestycji. Warto się do tego dobrze przygotować. Dowiedz się, jak wziąć kredyt hipoteczny.
Wzięcie kredytu hipotecznego wiąże się ze spłacaniem rat, które składają się z części kapitałowej i odsetkowej. Jednak nie można zapominać, że kredytobiorcy są zobowiązani również do uregulowania prowizji. Zdarza się, że wynosi ona 0 zł, jednak większość banków pobiera kilka procent wartości od spłacanej pożyczonej kwoty. Dowiedz się, czym dokładnie jest prowizja za udzielenie kredytu.
Chcesz kupić nieruchomość na własność, ale nie masz wystarczającej ilości środków na koncie? Dobrym pomysłem jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego na dom lub mieszkanie i ustanowienie hipoteki na rzecz banku. To korzystne rozwiązanie, które pozwala uzyskać dużo gotówki na bezpiecznych zasadach. Zastanawiasz się, co to jest hipoteka i jak dokładnie działa? Jakie są rodzaje hipoteki? Jak wpływa na księgę wieczystą? Wyjaśniamy.
Jedną z najważniejszych informacji o kredycie hipotecznym, na którą należy zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy, jest całkowity koszt zobowiązania. Od niego zależy, ile zwrócisz do banku przez cały czas trwania umowy. Czy wiesz jednak, że całkowita kwota kredytu może się zmieniać w zależności od tego, jaki sposób spłaty wybierzesz – malejące czy równe? Dowiedz się, co się bardziej opłaca.
Kredyt hipoteczny to czasami jedyna szansa na to, żeby kupić własną nieruchomość. Aby go uzyskać trzeba mieć m.in. dobrą zdolność kredytową. Niestety nie każdy bank może ocenić ją pozytywnie. Instytucje mają własne wytyczne, którymi kierują się przy analizowaniu wniosku. Dlatego warto rozważyć złożenie wniosku o kredyt hipoteczny w kilku bankach. Dowiedz się, czy to możliwe.
Kredyt hipoteczny to bardzo popularne rozwiązanie wśród osób, które chcą kupić własną nieruchomość. Pozwala pozyskać dużą ilość gotówki w bezpieczny sposób i rozłożyć płatność na długie lata. Jednak zanim zdecydujesz się skorzystać z oferty banku, sprawdź, jak dużo trzeba będzie zapłacić za skorzystanie z pożyczki. Dowiedz się, co to jest i jak obliczyć całkowity koszt kredytu.
Regularnie rosnące stopy procentowe to coraz większe problemy ze spłatą kredytu. Tym, którym sen z powiek spędza wysokość zobowiązania finansowego wobec banku, pomóc może Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Wyjaśniamy, kto może z niego skorzystać i jakiej kwoty dofinansowania kredytu można się spodziewać.
Planujesz wzięcie kredytu hipotecznego? Pamiętaj, że warto się do tego przygotować. Banki stale zaostrzają kryteria przyznawania kredytów, więc negatywna decyzja kredytowa może spotkać również Ciebie. Odmowa kredytu hipotecznego bywa spowodowana wieloma czynnikami. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia. Dowiedz się, czy spełniasz wszystkie kryteria kwalifikowania do decyzji pozytywnej. By zasięgnąć profesjonalnej pomocy, skontaktuj się ze mną. Przygotuję Cię do wnioskowania o kredyt.
Kredyt hipoteczny to idealne rozwiązanie dla osób planujących zakup domu, ale nieposiadających odpowiedniego budżetu. Nie wiesz, jak znaleźć najlepszą ofertę? Jakie koszty wiążą się kredytem? Który rodzaj oprocentowania wybrać? Służę pomocą! Jestem ekspertem działającym w okolicach Poznania. Pomogę Ci porównać oferty wszystkich banków hipotecznych w Polsce i wybrać tę spełniającą Twoje oczekiwania. Skontaktuj się ze mną, by otrzymać pomoc w wyborze kredytu z najlepszym oprocentowaniem.
Marzenia o własnym mieszkaniu czy domu zazwyczaj zaczynają się od snucia planów o wystroju, miejscu położenia nieruchomości oraz od policzenia kosztów. Żyjemy w czasach, w których tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na zakup nieruchomości za gotówkę. Większa część kupujących korzysta z kredytu hipotecznego.
Zdecydowana większość Polaków marzy o własnym dachu nad głową. Często przeszkodą okazuje się brak środków oraz obawa, czy to jest dobry moment na kredyt hipoteczny? Zastanawiasz się, czy dokonasz właściwego wyboru? Nie wiesz jak się do tego zabrać, aby nie popełnić błędu? Przecież to złożona inwestycja, a kredyt hipoteczny bierze się na wiele lat. Nie musisz się tym martwić. Ekspert hipoteczny Poznań - udzieli Ci bezpłatnej pomocy, skontaktuj się ze mną. Gwarantuję Ci, że transakcja będzie bezpieczna i zyskowna.
WIBOR jest wskaźnikiem o kluczowym znaczeniu dla systemu finansowego. Jak żaden inny, ma istotny wpływ na życie statystycznego Polaka. Jego wahania bezpośrednio wpływają na ratę kredytu hipotecznego. Wyjaśnię Ci, co to jest WIBOR i jakie znaczenie ma dla kredytobiorcy.
W większości banków działka jest uważana za wkład własny pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim skredytować można działkę budowlaną, siedliskową rzadziej rolną, leśną lub rekreacyjną. Zakładając najczęstszy przypadek działki budowlanej musimy mieć dokumenty potwierdzające przeznaczenie działki w planie lub ewentualnie warunki zabudowy. Dokumentami potwierdzającymi są wypis i wyrys z ewidencji gruntów lub kopia mapy ewidencyjnej. Powyższe dokumenty można uzyskać w odpowiednim starostwie powiatowym. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, należy udać się do wyspecjalizowanego w obsłudze kredytów budowlanych eksperta hipotecznego, który pomoże wycenić wartość działki, wartość budynku po zakończeniu inwestycji, przygotuje dokumenty do kredytu oraz dopasuje kosztorys prac budowlanych do wymogów procesu kredytowania. Tak przygotowany wniosek można wysłać w celu uzyskania decyzji kredytowej.
Przy składaniu wniosku o kredyt hipoteczny trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów, które później w trakcie trwania kredytu mogą stać się uciążliwe lub kosztowne. Wśród najwazniejszych parametrów kredytu hipotecznego należy przeanalizować wkład własny. W terminologii bankowej wkład mierzymy wskaźnikiem LTV – Loan to Value, czyli inaczej mówiąc: kwota kredytu do wysokości zabezpieczenia. W obecnej sytuacji rynkowej (czerwiec 2022) tylko kilka banków oferuje jeszcze kredyty z 10% wkładem własnym. Większość ofert opartych jest na 20% wkładzie, a w niektórych bankach wkład wymagany jest na jeszcze wyższym poziomie. Klienci mający odłożony wkład w wysokości 10% chętnie składają wnioski licząc na to, że jest okazja żeby maksymalnie się skredytować. Niestety wielu klientom brakuje wsparcia profesjonalnego doradcy/eksperta hipotecznego, który wskazałby słabe strony tych ofert.
Trudny przypadek dotyczy każdej osoby, która nie była w stanie wygenerować oszczędności, do czasu zawnioskowania o kredyt hipoteczny. Należy pamiętać że niektóre składniki majątku mogą być uznane za wkład własny. Na przykład działka budowlana jest uznawana w większości banków za wkład własny. Jeżeli stanowi ona 20% wymaganego wkładu nie ma potrzeby wnoszenia wkładu do kredytu.
Klient składając wniosek o budowę, bał się że nie będzie miał 20% wkładu własnego, który chciał wnieść w formie wpłaty gotówkowej do firmy wykonawczej stawiającej jego dom. Po wykonaniu operatu szacunkowego wytłumaczyłem klientowi że wartość jego działki przekracza wysokość wymaganego wkładu i nie ma potrzeby wpłaty dodatkowych środków do wykonawcy. 80% inwestycji skredytuje bank.
Z chwilą podpisania umowy kredytowej kredytobiorcy zwykle związują się z bankiem na wiele lat. To, jakie są jej warunki, będzie miało wpływ na ich sytuację finansową i domowy budżet. Dlatego, chcąc zaciągnąć kredyt, warto skorzystać z usług specjalisty. Ile kosztuje dobry doradca kredytowy? I czy kredytobiorca faktycznie zawsze musi płacić za usługi doradcze?