Pośrednik kredytowy - Poznań

Paweł Pietras działa w Poznaniu jako ekspert hipoteczny od wielu lat. Jego oferta zakłada kompleksową obsługę klientów na każdym etapie starania się o kredyt. Specjalista rynku nieruchomości współpracuje z klientem od początku do końca transakcji. Dlaczego warto korzystać z jego usług?

Dla osób niezajmujących się na co dzień rynkiem nieruchomości, trudność może sprawić przede wszystkim skomplikowane branżowe słownictwo. Również samo staranie się o korzystny kredyt hipoteczny to proces dość skomplikowany. Sztuką jest jednak nie tyle uzyskać finansowanie, co maksymalnie ograniczyć jego koszty.

Poszczególne etapy wnioskowania o finanse w banku najlepiej wyjaśni pośrednik kredytowy. Liczne usługi okołokredytowe dodatkowo sprawią, że proces ten nie będzie uciążliwy dla klienta. Wszystkie działania doradcy zmierzają także do skrócenia czasu oczekiwania na decyzję kredytową.

Pośrednik kredytowy – niezbędne wsparcie na każdym etapie zakupu nieruchomości

Poznańscy pośrednicy kredytowi służą pomocą w większości sytuacji, które mogą wymagać wzięcia kredytu hipotecznego. Są  w stanie wesprzeć klientów w szczególności w zakupie domu, bądź gotowej do zamieszkania nieruchomości. Dotyczy to rynku zarówno pierwotnego, jak i wtórnego.

Co więcej, w ofercie firmy znajduje się pomoc w zakupie mieszkania jeszcze nieukończonego z rynku pierwotnego. Pośrednik kredytowy doradzi również co robić, gdy klient zamierza zbudować bądź ukończyć budowę domu.

Indywidualne podejście do klienta powoduje, że doradca kredytowy działa trzyma rękę na pulsie w kwestiach ekonomicznych i prawnych. W ofercie znajdują się również porady, co do przekształcenia lokatorskiego lub własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu w prawo własności.

Klienci mogą liczyć również na wsparcie na każdym etapie adaptacji pomieszczenia niemieszkalnego na cele mieszkalne, jak i wykup mieszkania lokatorskiego. Objęcie nieruchomości wiąże się czasem z koniecznością modernizacji, wykończenia, czy wyremontowania. Także i w tych sprawach można liczyć na pomoc specjalisty od nieruchomości.

Poza tego rodzaju działaniami, pośrednik kredytowy pomoże również w przypadku chęci zakupu działki rolnej, budowlanej, czy też siedliskowej. Do oferty firmy należy również obsługa klienta starającego się o pożyczkę hipoteczną, czy chcących zamienić mieszkanie z kredytem hipotecznym.

Korzyść ekonomiczna klienta poparta praktyką prawną

W zakupie nieruchomości nie chodzi tylko o jak najkorzystniejsze warunki finansowe. Ogromnie ważne są także zagadnienia prawne związane z zakupem nieruchomości. Brak konsekwencji i dokładności w analizowaniu dokumentów i umów może doprowadzić do poważnych i kosztownych konsekwencji dla klienta.

Pośrednicy kredytowi doskonale wiedzą, jak ważna jest dokładna weryfikacja stanu prawnego nieruchomości. Z tej też przyczyny do oferty zalicza się weryfikacja stanu prawnego nieruchomości, którą chciałby objąć klient. Co więcej, specjalista sprawdzi zapisy w umowach rezerwacyjnych, przedwstępnych czy deweloperskich. Pozwoli to na dodatkowe zabezpieczenie interesu klienta. Poza kwestiami prawnymi, do zakresu ich działań wliczają się także czynności zmierzające do minimalizacji kosztów, jakie poniesie klient.

Oznacza to, że klient uzyska pomoc w wyborze najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego. Liczy się tutaj koszt całkowity kredytu, okres kredytowania, jak i wysokość pojedynczej raty. Pośrednik kredytowy (Poznań i okolice) pomoże także wypełnić wnioski do banków oraz przygotować wszelkie potrzebne do kredytu dokumenty.

W ramach swojej oferty, firma specjalizująca się w doradztwie hipotecznym z siedzibą na terenie miasta Poznań służy swoją wiedzą. A mianowicie pośrednik kredytowy wyjaśni zapisy umieszczone w regulaminach i umowach kredytowych. Ponadto Paweł Pietras przeprowadza negocjacje oprocentowania kredytu. Może wówczas uzyskać jak najkorzystniejsze warunki dla klienta.

Pośrednictwo kredytowe – jak nabyć nieruchomość najkorzystniej?

Poza postępowaniem związanym ściśle ze współpracą na linii klient-bank, pośrednicy kredytowi udzielają różnych innych porad. Mogą dotyczyć na przykład najefektywniejszej drogi do zamiany mieszkania bądź domu na większą nieruchomość.

Co więcej, pośrednik negocjuje w imieniu klienta negocjacji wysokości zaliczek i zadatków, które otrzymają sprzedający. Dzięki temu klient nie traci płynności finansowej już na początku transakcji. Doradztwo hipoteczne obejmuje również weryfikację ksiąg wieczystych nieruchomości.

Dzięki analizie działów I, II i IV tych ksiąg można dowiedzieć się, czy prawa do korzystania z nieruchomości nie posiadają inne osoby. Również tam widnieje informacja o ewentualnych ograniczeniach prawa własności. Ekspert hipoteczny wesprze klienta także przy formułowaniu umów przedwstępnych.

Jak wiadomo nie od dziś, czas to pieniądz. Dlatego właśnie do usług firmy trzeba wliczyć odbiór od deweloperów dokumentów niezbędnych do kredytu.

Nabycie nieruchomości zawsze wiąże się z ryzykiem. Niezmiernie ważne jest więc zarządzanie nim i ograniczanie go w jak największym stopniu. Aby tego dokonać, firma wykonuje zdjęcia nieruchomości potrzebne przy wnioskowaniu o kredyt. Przy okazji doradcy kredytowi poszukują wszelkich błędów budowlanych czy niedoróbek w nieruchomości.

Wsparcie od początku do końca transakcji

Poza kwestiami ekonomicznymi i finansowymi, sprawą wielkiej wagi jest komfort klienta. Dlatego też sprawdzeniu podlega lokalizacja nieruchomości. Dzięki niej klient dowie się, czy w pobliżu znajdują się punkty usługowe i sklepy oraz czy nie ma w okolicy jakichś utrudniających odpoczynek inwestycji.

Aby uzyskać dla klienta jak najbardziej konkurencyjną cenę, w imieniu klienta pośrednik wynegocjuje dla niego cenę nieruchomości, w czym pomogą argumenty indywidualnie ustalane z klientem. Poza rozmowami ze sprzedającym i bankiem, pośrednicy kredytowi będą prowadzić klienta do samego końca transakcji.

Oznacza to, że będą oni uczestniczyć również przy akcie notarialnym. Dodatkowo, istnieje możliwość obsługi posprzedażowej w postaci ubezpieczeń oraz innych usług powiązanych z kredytem hipotecznym. Ze względu na wieloletnie doświadczenie, doradca hipoteczny poradzi, jak szybko i niedrogo wykończyć nieruchomość po jej zakupieniu.

W sytuacji chęci budowy domu, doradcy sprawdzają MPZP, by odnaleźć jak najlepszą działkę dla klienta. Oferta firmy obejmuje również doradztwo w zakresie wnioskowania o warunki zabudowy do Urzędu Gminy. Co więcej, klient dowie się od pośrednika hipotecznego, gdzie pozyskać niezbędne mapy ewidencyjne, wypisy i wyrysy.

Celem wszystkich wskazanych wyżej działań, jest przede wszystkim dbanie o jak najszybsze doprowadzenie do uzyskania decyzji kredytowej. Proces starania się o kredyt hipoteczny składa się z wielu różnych czynności, stąd ogromnie ważną kwestią jest zapewnienie, że nie dojdzie do opóźnień.

Współpraca z doświadczonymi partnerami

Poza kompleksową i niezwykle szczegółową ofertą doradczą, nasza firma współpracuje od wielu lat z ekspertami innych dziedzin związanych ściśle z nieruchomościami. Dlatego też wskazujemy klientowi notariusza, który posiada wieloletnie doświadczenie w sferze transakcji kupna i sprzedaży nieruchomości.

Co więcej, wśród partnerów naszej firmy znajduje się doświadczony rzeczoznawca majątkowy. Prawidłowa wycena nieruchomości, której dokona, pozwoli na usprawnienie procesu kredytowego i przyspieszy decyzję banku. Profesjonalizm naszych partnerów minimalizuje ryzyko błędów, które utrudniają i niepotrzebnie wydłużają chwilę, z którą klient odbierze klucze do swojego nowego domu.

Dzięki bogatej ofercie usług doradczych, dowiesz się:

  • Czym jest kredyt hipoteczny?
  • Skąd biorą się tak wysokie koszty kredytu hipotecznego?
  • W jakich sytuacjach najkorzystniejszy będzie kredyt hipoteczny, a kiedy gotówkowy?
  • Jak postarać się o kredyt hipoteczny?
  • Komu banki udzielają kredytów hipotecznych?
  • Który kredyt hipoteczny z oferty banków wybrać w danej sytuacji?
  • Gdzie uzyskać kredyt hipoteczny?
  • W jaki sposób można zmniejszyć ratę kredytu hipotecznego?