Kategorie
blog

Kredyt hipoteczny dla singla

Jednej osobie oszczędzanie pieniędzy na zakup nieruchomości może zająć nawet kilkadziesiąt lat. Nie chcesz tyle czekać, aby mieć wystarczająco dużo gotówki? Dobrym pomysłem jest wzięcie kredytu hipotecznego. Bank może udzielić Ci wsparcia finansowego i pomóc spełnić marzenia o własnym domu lub mieszkaniu. Przed złożeniem wniosku dowiedz się jednak, czy singiel ma szansę na kredyt mieszkaniowy.

Zazwyczaj kredyty hipoteczne są udzielane parom, np. małżeństwu. Nic dziwnego. Sytuacja finansowa gospodarstwa, w którym dwie osoby pracują, jest znacznie lepsza niż tych, którzy żyją w pojedynkę. Jednak nie oznacza to, że nie można ubiegać się o kredyt mieszkaniowy dla singla.

Czy singiel ma szansę na kredyt mieszkaniowy?

Banki mają w swojej ofercie zarówno kredyt hipoteczny dla singli, jak i dla rodzin. Każdy może wnioskować o pożyczkę, niezależnie od statusu związku.

Jednak osoby, które żyją samotnie, mogą mieć trudności z uzyskaniem środków na zakup nieruchomości. Wynika to z kilku przyczyn.

  • Jeden wnioskodawca  – jeśli singiel np. straci pracę lub dozna urazu, istnieje ryzyko, że przestanie spłacać kredyt. W rezultacie bank nie otrzyma należnych mu pieniędzy i będzie musiał wystąpić na drogę sądową. To sporo kosztuje, więc każda instytucja stara się tego uniknąć.
  • Wyższe wydatki na jedną osobę  – singiel musi samodzielnie płacić wszystkie rachunki. Takie opłaty znacznie obciążają jego budżet. W przypadku par koszty są dzielone na dwoje partnerów, a więc comiesięczne wydatki w przeliczeniu na osobę są niższe. Wpływa to bezpośrednio na zdolność kredytową.

Mimo powyższych przeszkód kredyty mieszkaniowe dla singli są udzielane. A więc „solo” również masz duże szanse na uzyskanie środków na zakup wymarzonej nieruchomości. Doradca kredytowy w Poznaniu Paweł Pietras może ci w tym pomóc.

Kredyt hipoteczny dla singla – warunki

Niezależnie od tego, czy wnioskujesz o kredyt jako singiel, czy razem z partnerem, trzeba spełnić kilka warunków. Należy:

  • mieć zdolność kredytową, a więc uzyskiwać wystarczająco duże dochody, aby móc spłacić kredyt w terminie;
  • wnieść wkład własny od 10 do 20% wartości nieruchomości. Środki nie mogą pochodzić z pożyczek. Wkład własny mogą stanowić także działka budowlana czy faktury na materiały budowlane;
  • przedstawić dobrą historię kredytową, czyli nie mieć opóźnień w spłacie innych zobowiązań. Banki niechętnie udzielają pożyczek osobom, które miały wcześniej problem z dotrzymaniem terminów płatności.

Jeśli więc interesuje Cię kredyt hipoteczny dla singli, musisz zarabiać wystarczająco dużo, aby pokryć comiesięczne wydatki, utrzymać się i spłacać ratę kredytu w terminie.

Ile musi zarabiać singiel, żeby dostać kredyt na mieszkanie?

Zastanawiasz się, ile musi zarabiać singiel, żeby dostać kredyt na mieszkanie? Wiele zależy od tego, ile chcesz pożyczyć. Im większa kwota finansowania, tym wyższe muszą być dochody. Aby dowiedzieć się, na jak duży kredyt Cię stać przy obecnym wynagrodzeniu, skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego Pawła Pietrasa.

Specjalista dysponuje kalkulatorami finansowymi, za pomocą których łatwo określi zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy. Ponadto:

  • ustali, ile musisz zarabiać, aby kupić wymarzoną nieruchomość,
  • pomoże stworzyć plan poprawy Twojej sytuacji finansowej, aby zwiększyć szanse na uzyskanie finansowania,
  • znajdzie oferty kredytów, które są dopasowane do Twoich potrzeb,
  • złoży wniosek o finansowanie do banku.

Z pomocą doświadczonego eksperta ubieganie się o pożyczkę na mieszkanie czy dom będzie znacznie łatwiejsze.

Kredyt na mieszkanie dla singli – jak zwiększyć szanse na to, żeby go uzyskać?

Chcesz poprawić swoją zdolność kredytową jako singiel? Dobrym pomysłem jest wnioskowanie o pieniądze z drugą osobą, która ma stałą, dobrze płatną pracę. Nie musi być to małżonek. Może to być rodzic, rodzeństwo czy przyjaciel. Bank wówczas weźmie pod uwagę dochody dwojga wnioskodawców. To znacznie poprawi Twoją zdolność kredytową i zwiększy szanse na uzyskanie pieniędzy na zakup nieruchomości.

Uzyskanie kredytu hipotecznego przez singla jest możliwe! Należy tylko spełnić wszystkie warunki stawiane przez bank. Aby otrzymać szczegółowe informacje na ten temat, koniecznie zwróć się do doświadczonego eksperta kredytowego Pawła Pietrasa.

Sprawdź również inne nasze artykuły:

Co to jest hipoteka?

Jak się przygotować do wzięcia kredytu mieszkaniowego?

Na czym polega prowizja przy kredycie hipotecznym?

W odpowiedzi na “Kredyt hipoteczny dla singla”

Możliwość komentowania została wyłączona.