Kategorie
blog

Czy opłaca się przenieść kredyt hipoteczny do innego banku?

Refinansowanie kredytu hipotecznego to proces przeniesienia zobowiązania z jednego banku do drugiego w celu uzyskania korzystniejszych warunków spłaty. Główną korzyścią refinansowania kredytu jest oszczędność wynikająca z lepszych warunków spłaty nowego zobowiązania, dzięki niższemu oprocentowaniu lub marży. Dzięki refinansowaniu można także pozbyć się niechcianych usług dodatkowych, które generują koszty oraz zmienić warunki kredytowania, w tym datę spłaty raty miesięcznej czy okresu spłaty, wysokość marży i prowizji.

Kiedy rozważyć przeniesienie kredytu mieszkaniowy?

Refinansowanie kredytu hipotecznego warto rozważyć w przypadku, gdy:

  1. dotychczasowy kredyt jest droższy niż oferty dostępne obecnie na rynku;
  2. negocjacje z dotychczasowym kredytodawcą o obniżenie kosztów zobowiązania nie przynoszą efektów;
  3. kredytobiorca chciałby obniżyć ratę spłaty kredytu lub wydłużyć okres spłaty zobowiązania, jednak minął już zastrzeżony czas w umowie, w którym bank mógł doliczyć dodatkową opłatę za wcześniejszą spłatę zobowiązania.

Warto jednak pamiętać, że refinansowanie kredytu hipotecznego wiąże się z pewnymi kosztami, takimi jak prowizja bankowa, opłata za wycenę nieruchomości czy koszty notarialne.

Jakie są opłaty przy przeniesieniu kredytu do innego banku?

Koszty refinansowania kredytu hipotecznego zależą od banku i mogą obejmować:
1. Prowizję za wcześniejszą spłatę – sprawdź w umowie kredytowej
2. Prowizję za udzielenie kredytu hipotecznego – 0%
3. Wycenę nieruchomości – zależy od nieruchomości i wybranego banku – od 0 PLN do 1000 PLN
4. Wpis hipoteki do księgi wieczystej – 200 PLN
5. Wykreślenie hipoteki kredytu spłaconego – 100 PLN
6. Podatek PCC-3 za ustanowienie hipoteki – 19 PLN

Parametry do sprawdzenia w ofertach banków

Dobrze jest porównać oferty różnych banków: jakie oprocentowanie oferują, prowizje, okres spłaty i ewentualne koszty dodatkowe. Istotne jest dokładne przeczytanie oraz zrozumienie warunków umowy, takich jak czy jest sankcja za wcześniejszą spłatę kredytu czy istnieje możliwość ponownej negocjacji warunków kredytu. Przed podjęciem tak ważnej ekonomicznie decyzji, warto skonsultować się z osobą o większym doświadczeniu i wiedzy. Paweł Pietras z biurem w Poznaniu pomoże w analizie ofert i wyborze najkorzystniejszej opcji dla konsumenta.

Pomoc doradcy w przeniesieniu kredytu na mieszkanie

Sprawdzony doradca kredytowy przeanalizuje twój aktualny kredyt, jego warunki oraz wszystkie koszty związane z wcześniejszą spłatą. Następnie po analizie różnych dostępnych ofert banków na rynku wyszukuje najlepsze opcje dla kredytobiorcy. Jego celem jest znalezienie kredytu, który ma korzystniejsze warunki niż aktualny kredyt, takie jak niższe oprocentowanie, dłuższy okres spłaty czy niższe opłaty.

Sięgnięcie po wsparcie doradcy Pawła Pietrasa ma wiele korzyści. Po pierwsze, oszczędzasz swój czas i wysiłek, ponieważ to on zajmuje się całą pracą za ciebie. Po drugie, dzięki jego wiedzy i doświadczeniu, masz większe szanse na uzyskanie kredytu na atrakcyjniejszych warunkach. Po trzecie, refinansowanie kredytu może prowadzić do poprawy twojej historii kredytowej.

Sprawdź również inne nasze artykuły:

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową?

Czym jest hipoteka?

Rodzaje ubezpieczeń kredytów hipotecznych