Doradca kredytowy Poznań

Kim jest doradca kredytowy?

Doradca kredytowy świadczy profesjonalne usługi polegające na przekazywaniu fachowej wiedzy potencjalnym kredytobiorcom oraz oferowaniu pomocy w podejmowaniu decyzji o wyborze danego kredytu. Tak sformułowane doradztwo kredytowe nie powinno jednoznacznie prowadzić do oferowania produktów danej instytucji finansowej lub sugerować korzystania z konkretnych rozwiązań. Na czym dokładnie polega doradztwo kredytowe jako usługa w rozumieniu ustawy o kredycie hipotecznym? Jaka jest różnica między ekspertem hipotecznym, agentem, pośrednikiem a doradcą kredytowym?

Doradca kredytowy czy pośrednik lub agent banku?

Doradca kredytowy w myśl ustawy o kredycie hipotecznym to nie to samo, co pośrednik kredytowy czy agent banku. Specyficzne słownictwo, którym posługuje się branża, w przypadku finansów jest szczególnie istotne, ponieważ może wpłynąć na koszt kredytu. Jak to możliwe? Określenie doradztwo kredytowe nie może być używane w przypadku, gdy usługi są świadczone przez kredytodawcę (banki lub SKOK-i) lub pośrednika kredytowego, wynagradzanego przez bank. Za usługi doradcze w zakresie finansów płaci klient według uzgodnionej z góry stawki. Opłata stanowi wynagrodzenie pobierane przez niezależnego doradcę kredytowego.

  Zostaw wiadomość, oddzwonię!

  W pełni niezależny doradca kredytowy – co to dokładnie oznacza?

  Niezależny doradca kredytowy to określenie, którego używa większość ekspertów, pisząc niezależny w kontekście bycia niepodporządkowanym instytucji finansowej, a nie w kontekście ustawy. Przepisy mówią, że za doradztwo płaci klient, a nie bank. A więc doradca kredytowy, doradca kredytu hipotecznego, czy doradztwo kredytowe to nie to samo, co pośrednik kredytowy.

  Z takimi nazwami usług okołokredytowych można spotkać się na rynku:

  • Niezależny doradca kredytowy – nie jest powiązany współpracą z instytucją finansową i nie reprezentuje żadnego konkretnego banku.
  • Pośrednik kredytu hipotecznego – jak sama nazwa wskazuje, reprezentuje banki, które mają w swojej ofercie finansowanie zakupu nieruchomości z hipoteką.
  • Agent – pośrednik lub pracownik wynagradzany przez bank, który zajmuje się pośrednictwem kredytowym i szuka najlepszych opcji dla danego klienta.
  • Doradca kredytowy – świadczy usługi doradcze, a wynagrodzenie za usługi płaci klient.
  • Doradca hipoteczny lub doradca kredytu hipotecznego – w myśl ustawy o kredycie hipotecznym powinien dysponować wachlarzem kilkuset ofert kredytu hipotecznego banków z całej Polski.
  • Ekspert kredytowy – pośredniczy między bankiem a klientem, oferuje doskonałą znajomość rynku i dostęp do alternatywnych rozwiązań, które nie zawsze znajdują się w oficjalnej ofercie banku.

  Na rynku usług finansowych związanym z udzielaniem kredytów można zetknąć się z wieloma określeniami na firmy i freelancerów, którzy działają w branży. Jeżeli budzi wątpliwości charakter działania doradcy/pośrednika, po prostu warto dopytać, czy usługę opłaca kredytodawca, czy obciążony zostanie klient.

  Doradztwo kredytowe Poznań

  Doradca kredytowy w Poznaniu

  Doradztwo kredytowe już od lat funkcjonowało na zasadzie płatności za usługę przez kredytodawców. Klienci przyzwyczaili się, że nie ponoszą dodatkowej płatności za pośrednictwo na rzecz doradcy. Aby kontynuować ten model biznesowy, firmy decydują się na działalność agenta powiązanego, to znaczy pośrednika kredytu hipotecznego. Dzięki temu można nie pobierać prowizji od klientów i reprezentować największych kredytodawców, którzy działają na rynku polskim.

  Określenie podmiotu gospodarczego (firmy) jako powiązanego pośrednika kredytu hipotecznego zgodnie z art. 25. ustawy wyklucza używania nazwy oraz określanie działalności jako doradca i doradztwo. Również w tym artykule jest mowa o tym, że niezależnym doradcą może być tylko ten podmiot, który nie otrzymuje wynagrodzenia od kredytodawcy za pośrednictwo w zawarciu umowy kredytowej.

  Doradca kredytowy w Poznaniu z wachlarzem ofert

  Jakie warunki należy spełnić do świadczenia usług doradczych, szczegółowo określa wspomniana już ustawa o kredycie hipotecznym. Doradca kredytowy w myśl przepisów powinien dysponować sporym zasobem propozycji z kilkuset banków, które oferują kredyty hipoteczne. Dlaczego? Ponieważ jednym z kryterium przyporządkowania do tej grupy zawodowej jest działanie w imieniu i na rzecz określonej liczby kredytodawców (grup kredytodawców), które stanowią co najmniej połowę liczby wszystkich kredytodawców.

  Mowa tu o funkcjonujących na rynku bankach (całym sektorze), które udzielają kredytów hipotecznych. Doradca kredytowy w Poznaniu, Warszawie czy obsługujący inne duże miasto – dla ustawy lokalizacja nie ma znaczenia. Warto wziąć pod uwagę, że aktualnie w Polsce jest ponad 600 banków komercyjnych i spółdzielczych. Jeżeli przyjąć, że większość z nich prawdopodobnie ma w ofercie kredyty hipoteczne, doradca powinien reprezentować i posiadać aktualne oferty przynajmniej 50 proc. z nich. Dla przypomnienia – niezależny doradca kredytowy (doradca hipoteczny) nie pobiera wynagrodzenia z żadnego z tych banków.

  Ekspert hipoteczny a doradca kredytowy – różnice

  Doradca kredytowy jest inaczej wynagradzany niż ekspert hipoteczny, który występuje w roli pośrednika banku. Usługi, które oferuje doradca hipoteczny, nie mogą być finansowane przez instytucję, która udziela kredytu. Natomiast w przypadku eksperta hipotecznego nie ma dla klienta dodatkowych kosztów obsługi, bo płaci bank. Naturalnie pojawia się pytanie, który kredyt będzie dla klienta tańszy – uzyskany przy pomocy doradcy kredytowego czy eksperta hipotecznego? W obu przypadkach pośrednik i doradca kredytowy masz szerokie pole do popisu.

  Negocjowanie zapisów umowy oraz wybór personalnie najlepszej oferty to zadania doradcy i pośrednika. Niekiedy pośrednictwo sprawia, że kredyt mieszkaniowy jest tańszy, ponieważ zostały wynegocjowane lepsze warunki spłaty. Więcej informacji warto zaczerpnąć bezpośrednio u źródła. Doradca kredytu hipotecznego Poznań chętnie udzieli niezbędnych danych do podjęcia współpracy, która przyniesie obopólne korzyści.

  Porównanie usług niezależnego doradcy kredytowego oraz eksperta hipotecznego.
  Paweł Pietras za swoje usługi nie pobiera wynagrodzenia od klienta.

  Kredyt hipoteczny – profesjonalne doradztwo w Poznaniu

  Zapewniam, że mój zespół doradców kredytu hipotecznego w Poznaniu zajmie się Twoją sprawą od początku do końca. Poświęcimy swój czas na przeszukanie setek ofert wyszukując jednocześnie najlepszą ofertę dla Ciebie.

  Jako doświadczony ekspert kredytowy w Poznaniu wiem, jak zaoszczędzić czas i pieniądze, dzięki czemu proces hipoteczny będzie dla Ciebie przyjemny i łatwy, a tego właśnie chcesz. Jestem z tobą otwarty i szczery, zapewniając jednocześnie doskonałą obsługę. Jeżeli nie będziesz miał zdolności na uzyskanie kredytu hipotecznego, poinformuję Cię i wskażę co mógłbyś zrobić, aby w przyszłości taki kredyt uzyskać. To samo dotyczy nieruchomości. Jeżeli okaże się, że nieruchomość którą kupujesz, nie będzie akceptowana przez banki, dowiesz się tego ode mnie. Wszystko po to, żeby oszczędzić Twój czas i pieniądze.

  Aby dowiedzieć się więcej o mojej obsłudze klienta, zapoznaj się z pozytywnymi recenzjami w Google Maps.

  Doradztwo hipoteczne w Poznaniu dla zakupów nieruchomości na rynku pierwotnym i wtórnym

  Niezależnie od tego, czy jesteś kupującym po raz pierwszy, czy zamierzasz przeprowadzić się do nowego domu, mam nadzieję, że moje usługi okażą się bardzo korzystne w stopniu, w jakim skorzystali z tego moi dotychczasowi klienci. Wszyscy wiemy, że kupno nowej nieruchomości nie jest takie łatwe. Otrzymanie więc wsparcia od zaufanego i niezależnego doradcy kredytowego umożliwi rozpatrzenie alternatywnych opcji zakupu i pozwoli Ci przejść przez proces płynnie i łatwo. Przyznanie kredytu hipotecznego to proces, ale dzięki mojej pomocy będzie znacząco skrócony.

  W przypadku obecnych właścicieli domów, którzy chcą dokonać zamiany, jestem w stanie przeszukać setki ofert kredytów hipotecznych, aby znaleźć najlepszą dla Ciebie.

  Czasami moi klienci pytają o możliwość pozyskania dodatkowego kapitału na remont, wykończenie nieruchomości lub spłatę kart kredytowych, limitów i pożyczek. Jestem przygotowany zapewnić ciekawe rozwiązania w tym zakresie.

  Dążąc do zapewnienia najbardziej profesjonalnej porady specjalistycznej w zakresie kredytów hipotecznych w Poznaniu, zawsze będę otwarty i uczciwy, mając na względzie Twoje najlepsze interesy.

  Pomoc doradcy kredytowego w uzyskaniu kredytu hipotecznego

  Doradca ds kredytów hipotecznych – wybierz Pawła Pietrasa

  Nie jestem związany z konkretnym agentem nieruchomości, rzeczoznawcą czy pożyczkodawcą hipotecznym. Pracuję wyłącznie dla Ciebie. To sprawia, że Twoje doświadczenie związane z hipoteką jest bardziej osobiste i bezpieczne.

  Na koniec przygotuję dla Ciebie najlepszą możliwą ofertę kredytu hipotecznego, która najlepiej pasuje do Twojej osobistej sytuacji – zaufaj niezależnemu doradcy kredytowemu w Poznaniu z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży.

  Doradca kredytowy pomoże w skomplikowanych sytuacjach oraz trudnych sprawach

  Posiadam wysoki poziom wiedzy specjalistycznej w zakresie kredytów hipotecznych, poparty 15 letnim doświadczeniem. Rzadko zdarza się sytuacja, której wcześniej nie poznałem. W momencie pierwszego spotkania dowiesz się, czy kredytowanie w Twojej sytuacji jest możliwe.

  Być może jesteś właścicielem jednoosobowej działalności gospodarczej, właścicielem firmy, udziałowcem spółki, jesteś na kontrakcie menadżerskim, pracujesz za granicą lub jesteś w okresie próbnym u nowego pracodawcy, masz umowę o pracę na czas określony i masz trudności z uzyskaniem nowej hipoteki. Tu jest zadanie brokera kredytów hipotecznych, żeby znaleźć rozwiązanie dla Ciebie. Dotyczy to również osób, które miały w przeszłości problemy kredytowe. Możliwe, że byłeś w stanie upadłości lub masz niską zdolność kredytową, która będzie wymagać specjalistycznych porad hipotecznych, w których chętnie Ci pomogę.

  Kredyt przez doradcę czy w banku – co wybrać?

  Często moi klienci kontaktują się z własnym bankiem przed skontaktowaniem się ze mną, w celu uzyskania porady dotyczącej kredytu hipotecznego. Najczęstszymi przyczynami braku możliwości udzielenia pomocy przez banki są:

  • brak wyspecjalizowanej kadry która potrafi znaleźć odpowiednie rozwiązanie,
  • w wyniku cięć etatów pracownicy banku często obsługują klientów w zakresie różnych produktów bankowych i nie mają odpowiedniej wiedzy żeby pomóc w sprawie hipoteki,
  • brakuje czasu na umówienie się z klientem w wyniku natłoku prac,
  • nie mają dodatkowych motywacji w postaci planu pozyskania nowego klienta, co wiąże się z odesłaniem klienta z kwitkiem.

  Bardzo często trafiają do mnie klienci, którzy w swoim banku uzyskali odmowę przyjęcia wniosku o kredyt hipoteczny, a ja jestem w stanie w tym banku skutecznie im ten wniosek przeprocesować.

  Czy jesteś w jednej z tych sytuacji? Jeśli tak, ważne jest, żeby porozmawiać z doradcą ds. kredytów hipotecznych w Poznaniu. Pomogę każdemu, kto się do mnie zgłosi i będzie ta pomoc możliwa. Im wcześniej skontaktujesz się ze mną, tym szybciej dostaniesz oferty najlepszych dla Ciebie rozwiązań oraz rzetelnej porady hipotecznej.

  Gdy zdecydujesz się na umowę hipoteczną okaże się, że zaoszczędziłeś od kilku do kilkudziesięciu złotych na racie miesięcznej Twojego kredytu. W skali całej umowy potrafię dla mojego klienta znaleźć oszczędności rzędu 30.000 zł kosztów całkowitych w ciągu 30 lat.

  Lepszy kredyt hipoteczny przez doradcę czy bezpośrednio?

  Działamy na rynku kredytów hipotecznych od bardzo dawna, dzięki czemu jestem kompetentnym ekspertem w tej dziedzinie. Nasz doradca do spraw kredytów hipotecznych jest w stanie przeszukać setki ofert hipotecznych. Dodatkowo sprawdzi Twoją nieruchomość, czy nadaje się do kupna bądź sprzedaży pod kątem możliwości kredytowania.

  Najlepiej porozmawiać z doradcą kredytu hipotecznego w Poznaniu, takim jak ja, przed obejrzeniem domu z agentem nieruchomości. Sprawdzę Twoją zdolność kredytową przed rozpoczęciem procesu i przygotowuję oferty tak żebyś bezpiecznie zaplanował przyszłą spłatę. Dzięki temu dowiesz się jak otrzymać kredyt hipoteczny.

  Będąc przygotowanym poprzez uzyskanie porady hipotecznej w Poznaniu na wczesnym etapie procesu zakupu domu, zapewniasz sobie doskonałą pozycję do rozmów ze sprzedającymi. Może dać Ci to przewagę nad innymi chętnymi do zakupu, którzy nie będą tak przygotowani podczas rozmów o zakupie nieruchomości i uczyni Cię w pełni wiarygodnym u właścicieli i agentów nieruchomości.